#
UkrРусскийEnglish

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРОПИСКИ. ЗРАЗКИ

ЗАЯВА про реєстрацію місця проживання Завантажити
ЗАЯВА про зняття з реєстрації місця проживання Завантажити
ЗАЯВА про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини Завантажити

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ПРОПИСКИ?


Перелік документів, необхідних для подання на прописку, відрізняється залежно від віку, статі та громадянства особи, яку потрібно прописати.

Для прописки чоловіків – громадян України віком від 14 до 18 років необхідно мати:

- паспорт громадянина України або документ, що замінює паспорт громадянина України;

Для прописки чоловіків – громадян України віком від 18 до 27 років необхідно мати:

- паспорт громадянина України або документ, що замінює паспорт громадянина України;

- Приписне посвідчення призовника. Місце військового обліку має відповідати місцю майбутньої прописки. Ця вимога не поширюється на осіб, які мають повне звільнення від проходження військової служби, далі йдуть важливі дані про послугу

Прописка в Києві

Для прописки чоловіків – громадян України віком від 27 до 60 років необхідно мати:

- паспорт громадянина України або документ, що замінює паспорт громадянина України;

- військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Місце військового обліку має відповідати місцю майбутньої прописки. Ця вимога не поширюється на осіб, які мають повне звільнення від проходження військової служби.

Для прописки чоловіків – громадян України віком від 60 років необхідно мати:

- паспорт громадянина України або документ, що замінює паспорт громадянина України;

Для прописки жінок – громадян України необхідно мати:

- паспорт громадянина України або документ, що замінює паспорт громадянина України;

Для прописки іноземців необхідно мати:

- тимчасову або постійну посвідку на проживання.

- нотаріально завірений переклад внутрішнього паспорта на українську мову

Строк перебування іноземців без реєстрації місця проживання в Україні не повинен перевищувати 30 днів.

Цей строк обчислюється від дня отримання посвідки на проживання або з дня зняття іноземця з попередньої реєстрації місця проживання.

У разі перевищення зазначеного строку іноземний громадянин зобов'язаний сплатити штраф у Міграційній службі, після чого іноземець отримує право на прописку, при цьому подаються оригінали документів, що свідчать про сплату штрафу.

Для прописки дітей – громадян України віком від 0 до 14 років необхідно мати:

- свідоцтво про народження;

- паспорти батьків чи опікунів.

Діти віком до 14 років можуть бути прописані лише за адресою батьків або опікунів.

Якщо батьки чи опікуни прописані за різними адресами, необхідна особиста згода другого з батьків чи опікунів, також така згода може бути нотаріально оформлена у вигляді заяви чи довіреності.

Для прописки дітей – іноземців віком від 0 до 14 років необхідно мати:

- свідоцтво про народження з перекладом українською мовою, завірене та легалізоване в установленому порядку;

- посвідка на проживання батьків.

Якщо посвідка на проживання має лише один із батьків або батьки прописані за різними адресами, необхідна особиста згода другого з батьків, також така згода може бути нотаріально оформлена у вигляді заяви чи довіреності

Примітки:

Для громадян України, які володіють паспортом громадянина України у вигляді ID-картки необхідно мати також оригінал довідки про реєстрацію місця проживання або оригінал довідки про зняття з місця проживання, яка є невід'ємним доповненням до паспорта.

Ця ж примітка стосується і іноземців, які мають посвідку на проживання в Україні у вигляді ID-картки.

Особа, яка бажає зареєструвати своє місце проживання може подати відповідну заяву особисто або довірити подачу документів третій особі шляхом видачі нотаріальної довіреності, при цьому оригінал паспортного документа або документа, що замінює його, до якого буде вноситись інформація про прописку, повинен бути пред’явлений уповноваженою особою при подачі на прописку.

 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОВИНЕН НАДАТИ ВЛАСНИК ЖИТЛА?

 

Власник житла, в якому потрібно прописати людину, має надати документи, що підтверджують її право власності на житло. Такими документами можуть бути:

-        ордер;

-        свідоцтво на право власності;

-        витяг з реєстру права власності на нерухоме майно;

-        рішення суду про право користування житлом, право власності на житло або право реєстрації місця проживання в житлі.

Якщо особа, якій необхідно зареєструвати своє місце проживання, не має права власності або права користування житлом, тоді для прописки такої особи необхідна згода всіх власників житла на її прописку у їхньому житлі. Така згода може бути надана особисто під час подання документів, а також у вигляді нотаріально завіреної заяви або через передачу повноважень іншій особі нотаріально завіреною довіреністю.

Якщо житло перебуває в іпотеці, потрібна також згода іпотекодержателя на прописку будь-яких осіб у такому житлі.



ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕДУРУ ПРОПИСКИ?


Документи для прописки приймають виключно Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Кожна адміністративно-територіальна одиниця України має Центр надання адміністративних послуг. Це може бути районний у місті, районний в області або міський Центр надання адміністративних послуг. Документи подаються тільки до Центру надання адміністративних послуг, який обслуговує відповідну адресу прописки.

При поданні документів на прописку заповнюється заява про реєстрацію місця проживання, яка підписується особою, яка бажає прописатися, а також власником житла, який дає свою згоду на прописку.

Прописка може здійснюватися одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання без окремої процедури виписки. У такому разі також заповнюється заява про зняття з реєстрації місця проживання, яка підписується особою, яка бажає виписатись з попереднього місця проживання.

Під час подання документів на прописку дітей до 14 років заповнюється заява про реєстрацію малолітніх дітей, яка підписується одним із батьків або опікунів, а також другим з батьків, який дає свою згоду на прописку.

При поданні паспорта старого зразка (у вигляді книжечки) або документа, що його замінює, оригінал паспорта або документ, що його замінює, передається до відділу реєстрації для проставлення штампу.

При поданні паспорта у вигляді ID-картки або документа, що його замінює, подається оригінал довідки про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання для заміни його на нову довідку.

Прописка здійснюється протягом одного робочого дня з моменту подання документів.

Обов'язковий державний платіж за реєстрацію місця проживання становить 13 грн. 60 копійок.

alt
alt