#
UkrРусскийEnglish

Блог

Після народження дитини на батьків покладається обов’язок не лише виховувати та утримувати її (Сімейний кодекс України), а й зареєструвати місце її проживання. Вимоги до терміну реєстрації місця проживання новонародженої дитини встановлені частиною другою статті 5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», і цей термін становить три місяці. Надалі, якщо Ви виписуєте дитину, Ви повинні прописати її за новим місцем реєстрації протягом 30 днів. Які ж особливості прописки дітей і що змінюється після виповнення 14 років? До 14 років дитину можна зареєструвати виключно за місцем проживання батьків за згодою батька чи матері дитини, якщо вони прописані за різними адресами. Згідно ж з положеннями частини 2 статті 29 Цивільного кодексу України, дитина, яка досягла 14-річного віку може самостійно вибирати місце проживання, за винятком обмежень, встановлених законом. Які ж це обмеження? Що ж, відповідно до Сімейного кодексу України, 14-річна дитина може визначати місце проживання, але не довільно, а з одним з батьків.

Детальніше...

Прописка дитини – це одна з перших проблем, з якими батьки стикаються після її народження. Тут часто виникає запитання: «Чи можна прописати дитину окремо від батьків?»

Детальніше...

Відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» батьки або інші законні представники зобов’язані задекларувати чи зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня народження. Місце проживання дітей до 14 років визначається з одним з батьків за згодою іншого. Після 14 років дитина може самостійно зареєструвати чи задекларувати своє місце проживання з будь-ким з батьків на власний вибір.

Детальніше...

Оскільки Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (тут і далі «Закон») передбачено, що реєстрація/декларування місця проживання – це обов’язок кожного громадянина України, іноземців, а також осіб без громадянства, що перебувають на території України, часто виникає проблема, як швидко виписатися і прописатися. Зараз це можна зробити досить швидко і Вам знадобиться не більше одного дня.

Детальніше...

Люди часто задають запитання: «Нащо треба прописка?» Ну, перш за все, це обов’язок кожного громадянина України, передбачений Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Кожен громадянин України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території України, повинні зареєструвати/задекларувати місце проживання протягом 30 днів з моменту прибуття на нове місце.

Детальніше...

Прописка або реєстрація місця проживання – це важливий адміністративний процес, а також ця процедура є обов’язковою для усіх громадян України відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». У цьому Законі також наведено перелік документів, необхідних для реєстрації місця проживання, а саме паспорт громадянина чи свідоцтво про народження для осіб, які не досягли 14-ти річного віку, документи, що підтверджують право власності на житло або дозвіл власника помешкання, документ, що підтверджує оплату адміністративного збору чи документ про звільнення від його оплати, а також військово-обліковий документ для військовозобов’язаних громадян України. Якщо Вам потрібно прописати себе чи когось іншого в квартирі, Вам слід вивчити алгоритм дій та усі правові аспекти.

Детальніше...

Відсутність прописки в теперішніх реаліях значно відображається на реалізації законних прав і інтересів, як у здійсненні юридично значимих дій так і у соціальній сфері. Діти також мають визначене коло прав, зокрема на навчання, медичне обслуговування та інші права. У відповідності до законодавства багато правових дій можуть бути виконані тільки по місцю офіційної реєстрації місця проживання, також відомої як прописка, у загальному вживанні. Саме тому прописка така важлива і обов’язкова для всіх, хто проживає на території України.

Детальніше...

Прописка відносно права власності
Прописка в Україні нерозривно пов’язана із правом власності на житлову нерухомість. Однак, не прописка породжує право власності, а право власності надає право прописатись. Приватна власність на житло виникає внаслідок здійснення відповідного правочину, наприклад договору купівлі-продажу, договору дарування, успадкування чи іншого правочину, а прописка у житлі відбувається або на підставі самого права власності, незалежно від частки у ній, або на підставі надання згоди всіх власників на прописку у їхньому житлі. 

Детальніше...

Як відомо, Україна широкими кроками трансформує систему надання державних  послуг в електронний формат. Сьогодні інтернет-портал державних послуг “Дія” являється унікальним, сучасним і дуже зручним інструментом як для держави так і для користувачів. Реєстрація місця проживання через Дію одна з послуг, що надається в режимі онлайн, не виходячи з дому. Звісно, потрібно дотримуватись певної процедури, окрім цього, послуга доступна не всім категоріям заявників, але про все по порядку.

Детальніше...

Більше статтей...

Сторінка 1 з 2

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>