#
UkrРусскийEnglish

Блог

Прописка в Киеве для военнообязанных. Пошаговая инструкция На сегодняшний день прописка в Киеве для военнообязанных граждан напрямую связана с воинским учетом. Мужчины от 18 до 60 лет для прописки должны предоставить военный билет или документ заменяющий его. Впрочем, такое же требование распространяется и на женщин, которые подлежат воинскому учету, например, медики, однако, при регистрации места жительства в Киеве военный билет у женщин, как правило, не требуют. Детальніше...

Нагадуємо правила реєстрації місця проживання у Києві

Вся Україна перебуває в очікуванні миру та нормалізації звичайних побутових та ділових взаємин. На жаль, деякі регіони нашої Батьківщини перебувають у дуже тяжкій ситуації, але, на щастя, є й добрі новини щодо деокупації раніше захоплених територій. Серце України та її столиця Київ із обережним оптимізмом повертається до життя. Поки що з метою безпеки реєстри територіальних громад закриті, але ми сподіваємося на якнайшвидше їхнє відкриття та повернення реєстраційних дій. Віримо у ЗСУ та нагадуємо правила реєстрації місця проживання. 

Перелік необхідних документів

Детальніше...

Порядок реєстрації місця проживання у 2022 році

Наприкінці 2021 року було ухвалено Закон України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг із декларування та реєстрації місця проживання в Україні”. Законом встановлені нові правила прописки. Зміни торкнулись переліку документів, а також порядку їх подання.

З'явилася можливість подання документів в електронній формі

Детальніше...

Як отримати довідку про реєстрацію місця проживання?

Закон України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг з декларування та реєстрації місця проживання в Україні” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text), який набув чинності 01 грудня 2021 року вніс зміни до порядку отримання прописки в Україні.

Детальніше...

Найпопулярніша адмінпослуга

Прописка - найпопулярніша адміністративна послуга в Україні. Саме за пропискою люди найчастіше звертаються до виконавчих органів державної влади. Реєстрація місця проживання – так офіційно називається прописка. Зареєструвати своє місце проживання повинен кожен резидент України незалежно від віку. За відсутність прописки більш ніж 30 календарних днів передбачено адміністративний штраф. Розмір штрафу не дуже великий, трохи більше 50 гривень, а порушників не зупиняють на вулиці, проте наявність прописки може бути значно необхіднішим інструментом для реалізації власних прав та законних інтересів. 

Детальніше...

Прописка без права на житлову площу

Переконання у тому, що прописка дає право про житлову площу досі і повсякчас існує у суспільстві. До процесу приватизації так і було. Поки нерухомість була у власності держави прописка, справді давала право користування квадратними метрами. Після впровадження системи приватної власності, реєстрація місця проживання змінила свою природу та почала мати інформаційний характер. До речі, ті об'єкти нерухомого майна, які досі не приватизовані, приватизуються на всіх прописаних у такому нерухомому майні осіб. У житлі приватної власності прав на житлову площу прописка не дає. 

Детальніше...

Коли немає прописки

Прописка в Україні потрібна кожному. Вимога про наявність прописки була, є і, мабуть, завжди буде. Змінюється форма прописки, механізм її отримання, але офіційно зареєстрована адреса людини завжди буде актуальною інформацією як для держави, так і для суспільства в цілому. У таких умовах відсутність прописки може негативно вплинути на багато процесів життєдіяльності: ведення бізнесу, навчання, лікування, працевлаштування та ін. Більше того, враховуючи той факт, що Україна умовно поділена на адміністративно – територіальні одиниці та територіальні громади, часто буває так що прописка потрібна у конкретному місті чи регіоні. Це пов'язано з тим, що безліч державних і приватних послуг надається з прив'язкою до прописки.

Детальніше...

Прописка в Україні

Зареєструвати своє місце проживання – це обов'язок кожного громадянина України. Відповідно до законодавства батьки зобов'язані прописати дитину не пізніше трьох місяців після народження, а дорослі повинні зареєструватись протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації та прибуття на нове місце проживання. Тобто людина повинна мати прописку з першого року життя і не може залишатися без неї більш ніж на місяць. Такі ж правила поширюються і на іноземців, які мешкають в Україні на підставі посвідки на проживання. Дані про прописку вносяться до державного демографічного реєстру як обов'язкова частина ідентифікаційних даних про громадян України та іноземців, які проживають у країні. Більшість адміністративних послуг і приватних сервісів надаються за місцем прописки. Деякі заяви або анкети, у тому числі в електронному вигляді, просто неможливо подати, не заповнивши графу прописки!

Детальніше...

Навіщо потрібна прописка у Києві та для кого?

Відповідно до законодавства кожен громадянин України має офіційно зареєструвати своє місце проживання. Інформація про реєстрацію місця проживання кожного громадянина країни має бути внесена до Єдиного електронного державного демографічного реєстру. В Україні населення умовно поділено на територіальні громади, кожна з яких має власний реєстр. Прописка в межах певної територіальної громади вказує на приналежність до цієї громади та дає право отримувати певні послуги та бонуси всередині такої громади. Таким чином, прописка в Києві дає право її власникам отримувати деякі унікальні послуги та сервіси, які надаються лише у столиці.

Детальніше...

Більше статтей...